Diagnostyka radiologiczna

W Family Dental Care do wykonywania zdjęć rentgenowskich wykorzystujemy radiowizjografię cyfrową firmy Gendex.

Radiografia cyfrowa to zestaw urządzeń służących do uzyskania obrazu RTG na monitorze komputera, bez konieczności użycia klasycznej kliszy. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, zdjęcie wyświetlane jest natychmiastowo, bez przeprowadzania procesów chemicznych. Możliwa jest również dalsza cyfrowa obróbka zdjęcia, mająca na celu pozyskanie dodatkowych informacji diagnostycznych, zachowywanie go na różnych typach nośników, drukowanie lub wysyłanie drogą elektroniczną.

Jedną z najważniejszych zalet radiografii cyfrowej, wynikającą z wysokiej czułości, jest redukcja nawet o 80-90% dawki promieniowania, jaką otrzymuje pacjent. Główną zaletą nowego aparatu do radiowizjografii firmy Gendex jest przede wszystkim brak stacji dokującej. Ponadto obraz jest wychwytywany przez czujnik (sensor) CMOS i przekazywany bezpośrednio do komputera. Dzięki temu uzyskujemy lepszą rozdzielczość otrzymywanych zdjęć. Sensor wykonany jest z miękkiego materiału dopasowującego się do kształtów anatomicznych jamy ustnej pacjenta.

Korzyści wynikające ze stosowania radiowizjografii:

  •  zmniejszenie dawki promieniowania nawet o 90%;
  •   możliwość natychmiastowego otrzymania obrazu i wizualizacji przy fotelu;
  •   możliwość obróbki zdjęcia (powiększenie, skontrastowanie, przefiltrowanie, opcja negatywu) co znacznie ułatwia diagnozę;
  •   łatwa archiwizacja zdjęć.
radiowizjografia